järjestä nimen | päivityksen | hinnan | alkuperäisen järjestyksen mukaan
Brinyte T18 Artemis on tehokas valaisin, jossa on tasaisen valokuvion tuottava zoomattava linssi. Valaisimen väriä voi vaihtaa valkoisesta punaiseen ja vihreään vaihtamalla valoelementtiä (kaikki värit toimitetaan mukana) - huomattavasti parempi valoteho kuin värisuodatinratkaisuissa.
Riittoisa akku ja langaton kauko-ohjaus. 1" putki tarjoaa monipuoliset kiinnitysmahdollisuudet. Runko korkealuokkaista lentokonealumiinia.
149.00 €
Brinyte HL16 Noctua on pienikokoinen, tehokas ja monipuolinen otsavalaisin. Sopii hyvin myös esimerkiksi työvaloksi - magneettisen takapään ansiosta sen saa kiinnitettyä vaikkapa ajoneuvon konepeltiin.
Valaisinpää kääntyy 90° suuntaamisen helpottamiseksi. Neljä eri kirkkautta ja vilkkutoiminto.
Virtalähteenä mukana toimitettava ladattava akku (tyypin 16340 Li-Ion). Latauskaapeli kiinnittyy magneettisesti vesitiiveyden varmistamiseksi. Valaisinta voi käyttää myös CR123A-paristolla.
59.00 €
Brinyte BRM12 on yksinkertainen sormiruuvikiristeinen kiinnike valaisimen ym. kiinnittämiseksi kiikarin putkeen, aseen piippuun tai muuhun pyöreään tankoon.
Soveltuu 1" (25 mm) - 30 mm valaisimien kiinnittämiseen. Huomaa, että kokonaan kiinniruuvattuna "leukaväli" on vähän alle tuo 25 mm.
Valmistettu lujasta POM-muovista.
4.90 €
Brinyte BRM22 on ruuvikiristeinen kiinnike, jolla saa kiinnitettyä 1" valaisimen 30 mm putkeen tai päin vastoin. 30 mm renkaan päässä molemmin puolin yksiuraiset picatinny-kiskot muille varusteille.
Brinyte BRM24 on ruuvikiristeinen kiinnike, jolla saa kiinnitettyä 1" runkoputkella olevan valaisimen Picatinny-kiskoon..
8.90 €